Všeobecné obchodné podmienky

I.Všeobecné ustanovenia

Predávajúcim je spoločnosť:
Včelco s.r.o.,Továrenská 10/A, 919 04 Smolenice
IČO: 36783455, IČ DPH: SK2022385035,
zapísaná v OR OS Trnava, odd. Sro, vložka č. 20130/T
(ďalej len „Predávajúci“).

Zákazníkom je fyzická, alebo právnická osoba, ktorá si objednala produkt na www.vcelovina.sk (ďalej len „kupujúci“).

 

II. Úvodné ustanovenia

Ceny uvedené na eshope sú konečné.

Predávajúci je viazaný cenou uvedenou na stránke v čase vykonania nákupu.

Vstupenka je cenina umožňujúca jej majiteľovi jednorazový vstup na podujatie, na ktoré bola zakúpená. Je platná iba na podujatie, na ktoré bola zakúpená. Uplatnením vstupenky na vstupe podujatia vyjadruje majiteľ vstupenky súhlas s pokynmi organizátora podujatia.

 

III.Platobné podmienky

Ponúkame Vám viacero možností ako zaplatiť za objednané produkty

TYP PLATBY CENA PLATBY
Platba na dobierku (Kuriérska spoločnosť DPD) 1,20 €
Platba na dobierku (Packeta) 1,20 €
Online – platba platobnou kartou (CardPay) 0 € 

Platba na dobierku
Pri platbe na dobierku je potrebné za produkty zaplatiť v hotovosti pri jeho prevzatí od kuriérskej spoločnosti DPD, alebo v pobočke Packety.

Online – platba platobnou kartou (CardPay)
Na stránke je možné platiť aj online, pričom táto služba je zabezpečovaná v spolupráci s Tatrabankou a.s. prostredníctvom webového rozhrania banky.


IV. Dodacie podmienky

V rámci Slovenskej republiky využívame služby kuriérskej spoločnosti DPD a Packety. O expedovaní zásielky je kupujúci informovaný emailom alebo SMS. Doručovanie prebieha počas pracovných dní. Produkty, ktoré sú skladom, sú na adresu zákazníka expedované čo najskôr, max. do 3 pracovných dní.

Kuriérska spoločnosť DPD
Kuriérska spoločnosť DPD Vám produkty štandardne doručí nasledujúci deň po expedovaní z nášho skladu. Zásielky sú doručované v pracovné dni od 8:00 do 18:00. O stave objednávky a doručení zásielky je príjemca priebežne informovaný sms alebo emailom. Pred doručením zásielky bude príjemca telefonicky kontaktovaný kuriérom.

Packeta
Pri výbere doručenia na výdajné miesto packety si môžete vybrať zo stoviek výdajných miest kam bude Vaša objednávka doručená. Spracovanie a expedovanie objednávky potvrdíme e-mailom. Keď je zásielka pripravená na vybranej pobočke Packety, obdržíte potvrdzujúci e-mail a SMS. Doručenie objednávky na výdajné miesto očakávajte do 1 – 3 pracovných dní. Pre výdaj tovaru je potrebné uviesť heslo uvedeného v potvrdzujúcej správe.

Prepravná spoločnosť Hodnota objednávky Cena prepravy
DPD nákup nad 49€ 0€
DPD nákup do 49€ 4,90€
Packeta nákup nad 49€ 0€
Packeta nákup do 49€ Hmotnosť do 4kg 3,40€ Hmotnosť do 9kg 4,40€

 

V. Doprava

Preprava zásielky k zákazníkovi je zabezpečená nasledovne:
Po potvrdení objednávky je objednávka vyzdvihnutá kuriérom DPD alebo Packety a doručená na zákazníkom zadanú adresu. Zásielka je štandardne doručená najneskôr do 48 hodín od expedície. Kuriér DPD zákazníka informuje a kontaktuje na zadané telefónne číslo uvedené v objednávke. Packeta oznámi podrobnosti k vyzdvihnutiu elektronicky na email resp tel. cislo zadané v objednávke.
O cene prepravy je zákazník oboznámený pre odoslaním objednávky.

 

VI. Reklamačný poriadok

Predávajúci nie je zodpovedný za škody spôsobené dopravnou spoločnosťou. Ak bol tovar vyexpedovaný v nevyhovujúcej kvalite, množstve, či sortimente kupujúci má právo na jeho bezplatnú výmenu za tovar v rovnakej hodnote. K reklamovanému tovaru treba pripojiť daňový doklad (faktúru) a dokument Reklamácia (riadne vyplnený). Tento dokument pre jednoduchosť nájdete v predvyplnenom stave TU >
V prípade akýchkoľvek problémov spojených s vybavením Vašej objednávky nás prosím čo najskôr kontaktuje písomne na info@vcelovina.sk.

 

VII. Odstúpenie od zmluvy
A) vrátenie tovaru

V zmysle § 12 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji (Zákon č. 108/2000 Z.z.) máte ako zákazník právo odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu do 14 pracovných dní od prevzatia tovaru. K vrátenému tovaru treba pripojiť daňový doklad (faktúru) a dokument Odstúpenie od zmluvy (riadne vyplnený). Tento dokument pre jednoduchosť nájdete v predvyplnenom stave TU >
Dôveru klientov si vážime, preto umožňujeme 2 násobnú lehotu na odstúpenie od zmluvy, nepoškodený tovar môžete vrátiť do 28 dní bez udania dôvodu.

B) vrátenie vstupeniek

V zmysle ust. § 7 ods. 6 písm. k) zákona č. 102/2014 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb nie je možné v prípade zakúpenia vstupenky, vrátane jednotlivých druhov vstupeniek zakúpených online od zmluvy s usporiadateľom odstúpiť a žiadať vrátenie vstupného, a to bez ohľadu na to, či došlo k zakúpeniu vstupenky priamo na predajnom mieste alebo prostredníctvom internetovej stránky www.vcelovina.sk.
Vrátenie zaplatenej vstupenky na podujatie nie je možné, ak tieto všeobecné obchodné podmienky neustanovujú inak. Rovnako nie je možné žiadať vrátenie vstupného majiteľom vstupenky v prípade nevyužitia vstupenky.

 

VIII. Ochrana osobných údajov

Ochrana osobných údajov je na stránke www.vcelovina.sk garantovaná predávajúcim. 
Poskytnutie osobných údajov je zo strany kupujúceho dobrovoľné.
Údaje poskytnuté kupujúcim sú považované za dôverné. Tieto informácie sú uchovávané a používané v súlade s platnými zákonmi Slovenskej republiky.
Súčasťou obchodných podmienok je aj Politika informovanosti dotknutej osoby (GDPR), ktorú nájdete TU >

 

IX. Záverečné ustanovenia

Všetky právne vzťahy vznikajúce medzi predávajúcim a kupujúcim sa riadia právnymi predpismi SR. Vo veciach neupravovaných týmito Obchodnými podmienkami sa uplatnia príslušné ustanovenia Občianskeho zákonníka.

Prípadný vzniknutý spor je možné riešiť alternatívnou mimosúdnou cestou. V takomto prípade sa kupujúci môže obrátiť na Slovenskú obchodnú inšpekciu TU alebo spor riešiť prostredníctvom nezávislej platformy pre riešenie sporov online k tomu určenej TU. V prvom rade sa však odporúča využiť kontakt priamo na predávajúceho z bodu VI. info@vcelovina.sk skôr, ako sa predávajúci obráti na konkrétne úrady v zmysle mimosúdneho riešenia sporov.

Tieto Obchodné podmienky nadobúdajú platnosť dňa 10.08. 2020

Orgán dozoru: Inšpektorát SOI pre Trnavský kraj
Pekárska 23, 917 01 Trnava 1, Odbor výkonu dozoru, tel. č.: 033/5512 689