Poklona dokonalosti prírody

Včelárska Záhrada je miesto, kde môžete na chvíľu zabudnúť na bežné starosti. Je to priestor na relaxáciu a odpočinok v objatí tisícok kvetov, rastlín a byliniek. Poprechádzajte sa jej zákutiami, alebo si len tak poseďte obklopení čarom prírody.

Včelárstvo našimi očami

Naším cieľom bolo vytvoriť miesto, kde by sme mohli predstaviť svet včiel našimi očami. Tak ako ho vidíme my, s rešpektom k histórii, úctou k dokonalosti prírody a snahou o zveľadenie dedičstva našich predkov pre budúce generácie. Objavte príbeh života našich produktov. Od kvetov na lúke, cez obetavú prácu včeličiek, trpezlivú starostlivosť včelára, až po pohár na stole.

Neviditeľný svet opeľovačov

Snažíme sa vytvárať špičkové produkty spojené s prírodou, prinášajúce potešenie. Prostredie, v ktorom žijeme, k tomu neoddeliteľne patrí. Zážitkovou formou chceme predstaviť dôležitosť drobnučkých opeľovačov na náš svet. Objektami z rúk slovenských umelcov a remeselníkov chceme inšpirovať k zamysleniu nad darmi prírody, ktoré často berieme ako samozrejmosť. Nazrite do sveta, kde tisícky rastlín v harmónii vzájomných vzťahov vytvárajú opeľovačom prostredie pre ich neviditeľný život. Každé tretie sústo na stole máme totiž práve vďaka nim.

Trvalá udržateľnosť

Trvalá udržateľnosť nie je len správna vec, je pre nás včelárov aj životne dôležitá. Preto sa snažíme správať zodpovedne k prostrediu, ktoré sme zdedili od našich predkov. Budeme radi, ak sa nám podarí inšpirovať podobne zmýšľajúcich ľudí, aby sa na túto cestu vydali spolu s nami.

Nadšenie vychádza zo srdca

Záhradu budujeme a udržiavame len vďaka nadšeniu a pomoci od Vás, našich zákazníkov. Nákupom u nás nám pomáhate dotovať jej prevádzku. Za účelom jej ďalšieho rozvoja sme založili občianske združenie, ktoré sa bude starať o ďalší rozvoj a prevádzku včelárskej záhrady.
(OZ Včelárska Záhrada)

Chcete sa dozvedieť viac?

Príďte na niektorý z workshopov, prednášok alebo podujatí, ktoré pripravujeme. Aktuálne info na www.vcelovina.sk

 

Pomôžte nám udržiavať včelí svet

Našu prácu môžete podporiť nákupom v predajni, alebo účasťou na našich podujatiach. Pomôžete nám aj zdieľaním nášho posolstva medzi Vašimi priateľmi. Ďakujeme.