Naša filozofia

Včelovina sa nevyrába vo veľkých kvantách v neosobnej továrni. Základ firmy tvoria traja včelári, oddaní svojmu remeslu, a niekoľko našich verných spolupracovníkov.

Včelárstvu sa venujeme už niekoľko desaťročí

Našim hlavným poslaním je vyrábať len špičkové produkty, spojené s prírodou, prinášajúce potešenie.

Udržateľnosť nie je len moderná fráza

Udržateľnosť nie je len správna vec, ale je pre nás včelárov aj životne dôležitý. Preto sa snažíme správať zodpovedne voči prostrediu, ktoré sme zdedili od našich predkov.

Uhlíková stopa

Kúrenie aj chladenie budovy už 10 rokov zabezpečujeme tepelným čerpadlom. Aby sme tepelnú pohodu zabezpečili najšetrnejším spôsobom, zvolili sme hneď na začiatku technológiu, vďaka ktorej vyprodukujeme čo najmenej emisií CO2.

Zadržiavanie dažďovej vody

Spevnené plochy ako chodníčky alebo terasu sme urobili zo štrkov z okolia. Je to náročnejšie na údržbu, ale na rozdiel od betónu majú výbornú vodopriepustnosť. Pomáhajú nám tak zadržať dažďovú vodu v našej pôde. Vďaka tomu ju nepúšťame len tak bez úžitku do Dunaja. 🙂

Solárna energia

Nedávno sme na strechu nainštalovali druhú časť solárnej elektrárne, ktorá nám pomáha fungovať opäť o niečo udržateľnejšie. Počas slnečných dní si tak vyrobíme celú spotrebu elektriny potrebnú na prevádzku celej firmy.

Budova našej predajne je prerobená bývalá farská stodola, ktorá tu stála viac ako 200 rokov

Zdevastovanú, chátrajúcu farskú stodolu sme obnovili, resp. nanovo postavili. Zachovali sme, čo sa zachovať dalo. Tvar budovy, štýl krovu, pôdorys či nosné piliere aj s malebnými nedokonalosťami. Každý jeden nosný pilier bol iný, stodole to však dávalo dušu, a tak sme tieto nedokonalosti zachovali, hoci pri stavbe sme sa omnoho viac zapotili.

stodola