Naša filozofia

Včelovina sa nevyrába vo veľkých kvantách v neosobnej továrni. Základ firmy tvoria traja včelári, oddaní svojmu remeslu, a niekoľko našich verných spolupracovníkov.

Včelárstvu sa venujeme už niekoľko desaťročí. Naším hlavným poslaním je vyrábať len špičkové produkty, spojené s prírodou, prinášajúce potešenie.

 

Udržateľnosť nie je len moderná fráza

Trvalo udržateľný rozvoj nie je len správna vec, ale je pre nás včelárov aj životne dôležitý. Preto sa snažíme správať zodpovedne voči prostrediu, ktoré sme zdedili od našich predkov.

 

 

Uhlíková stopa

Kúrenie aj chladenie budovy už 8 rokov zabezpečujeme tepelným čerpadlom. Aby sme tepelnú pohodu zabezpečili najšetrnejším spôsobom, zvolili sme hneď na začiatku technológiu, vďaka ktorej vyprodukujeme čo najmenej emisií CO2.

 

Zadrživanie dažďovej vody 

Spevnené plochy ako chodníčky alebo terasu sme urobili zo štrkov z okolia. Je to náročnejšie na údržbu, ale na rozdiel od betónu majú výbornú vodopriepustnosť. Pomáhajú nám tak zadržať dažďovú vodu v našej pôde. Vďaka tomu ju nepúšťame len tak bez úžitku do Dunaja. 🙂

 

Solárna energia

Nedávno sme nainštalovali prvé solárne panely, ktoré nám pomôžu fungovať opäť o niečo udržateľnejšie. Veríme, že do budúcnosti ešte výrazne rozšírime množstvo čistej energie, ktorú si sami vyrobme.

 

Zaujala Vás Včelovina ?

Objednajte si Včelovinu online

alebo si pozrite kde Včelovinu kúpiť