Včelovízia – kľúčová dierka do sveta včiel

11.08.2008
Včelovízia - skontrolujeme čo robia včely ráno, večer, keď sme pri mori, či na horách

Trnava, Slovensko – Firma Včelco Trnava spustila 11.8. 2009 plnú verziu vysielania živého prenosu z úľa. Sledovanie prenosu je určené pre širokú verejnosť so záujmom o prírodu a včely. Online prenos je nonstop dostupný na

 

http://www.vcelovina.sk/o-vcelovine-praca-vciel.php

 

„Po viac ako ročnej testovacej prevázke online webkamery sme spustili plnú prevádzku živého prenosu z včelieho úľa“ hovorí medovinár medoviny Včelovina a včelársky nadšenec v jednej osobe Ing.Radoslav Opalek. „Počas testovacieho obdobia sme preverili, že nonstop prevádzka webkamery s osvetlením nespôsobuje včelám žiadne negatívne účinky. Preto sme zahájili plnú prevádzku. Môžeme tak nenapadne sledovať či naše včely neleňošia, či pracujú. Dokonca som mohol pozriet čo robia doma včely ked som bol na dovolenke pri mori“a dodáva „Môžem byť úplne spokojný, pretože sme potvrdili, že včely nezaháľajú. Neustále sú v pohybe, je to fascinujúce.

 

Počiatok výroby medoviny začína už v úli, kde včely spracúvajú nektár z kvetov. Preto sme považovali za zaujímavé ukázať túto zaujímavú súčasť našej práce aj všetkým ktorých fascinuje svet včiel.

Pri príležitosti spustenia projektu Včelovina ponúka pri objednávke min. 1 kartónu medoviny do 31.8.2009 dopravu zdarma.
naspäť na prehľad noviniek