Francúzsko - ocenenie medoviny Včelovina

20.09.2009
Svetová medaila - úspech Slovenska a firmy Včelco na medzi-národnom fóre Montpellier, Francúzsko - Firma Včelco s.r.o. ...

Montpellier, Francúzsko - Firma Včelco s.r.o. Trnava získala 20.9. 2009 dve zlaté a 1 striebornú medailu na najprestížnejšom odbornom fóre - na svetovom vedeckom kongrese včelárov vo Francúzsku, Montpellier.

 

"Tento úspech je výrazným míľnikom pre slovenských výrobcov medoviny a včelárstvo na Slovensku vôbec" hovorí Radoslav Opalek, medovinár firmy. "Na medzinárodnom odbornom podujatí takéhoto kalibru Slovensko a slovenská medovina prvýkrát v histórii jednoznačne dominovala. Ukázalo sa, že tradície našich otcov, a každodenná tvrdá včelárska práca dokáže nájsť ocenenie i ďaleko za našimi hranicami. Radosť máme o to väčšiu, že ako mladá medovinárska firma rodinného typu, sme dokázali bodovať v konkurencii svetových včelárskych veľmocí."

 

Slovenské medoviny získali spolu 9 ocenení, pričom ako ďalšiu krajinu v poradí môžeme označiť Nemecko (resp.výrobcov medoviny z Nemecka), ktoré získalo spolu 4 medaile.

 

Apimondia je svetová federácia včelárov. Rovnomenný svetový vedecký kongres včelárov – Apimondia sa koná každé 2 roky, vždy na inom kontinente. Je najväčším podujatím tohto druhu. Tento ročník bol 41. v poradí. Konal sa vo Francúzsku, v Montpellier. Odhadovaná účasť bola 500 vedcov, spolu zastúpených viac ako 100 krajín, 200 vystavovateľov, a 10 000 delegátov.
naspäť na prehľad noviniek